Sýry

Firma AGLO Trading, s.r.o. je exkluzivním dovozcem sýrů z Litvy, Lotyšska, Estonska a Finska. V našem sortimentu naleznete širokou škálu kravských sýrů různých typů. Většina námi nabízených sýrů neobsahují lepek ani laktózu, a jsou díky tomu vhodné pro vegetariány. Ochutnejte delikátní a lahodné sýry, které přispěji vašemu zdraví, a rozechvějí vaše chuťové pohárky!

Sýry

Tvrdé sýry

Tvrdé sýry s řadou ocenění

Firma AGLO Trading, s.r.o. je již několik let výhradním dodavatelem tvrdého sýru Džiugas pro Českou republiku. Minimální doba zrání tohoto sýru je od 6 měsíců až po neuvěřitelných 36 měsíců, což ho činí jedinečným v řadě tvrdých sýrů. Sýr Džiugas je bohatým zdrojem bílkovin (33 g ve 100 g sýru), neobsahuje laktózu a díky použití syřidla mikrobiálního původu je vhodný pro vegetariány. Džiugas získal řadu ocenění, mimo jiné také zlatou medaili v Bruselu. V České republice sýr obdržel certifikát o používání značky TOP Delikatesa.

Tvrdý sýr Forte skandinávské značky VALIO je dalším reprezentantem rodiny tvrdých sýrů. Sýr se vyrábí z estonského mléka a po dobu 10 měsíců zraje v ideálních podmínkách v syrných sklepech města Parma v Itálii. Sýr Forte je pravým králem sýrů. Je charakteristický svou kořeněnou, slabě nasládlou chutí, zrnitou strukturou a nízkým obsahem vody. V sýru je použito syřidlo mikrobiálního původu, a je tak vhodný pro vegetariány. Díky speciálnímu technologickému postupu navíc neobsahuje laktózu.

Polotvrdé sýry

Lahodné polotvrdé sýry

Máme pro Vás polotvrdé sýry Gouda a Tilsit, prémiové litevské značky Germanto. Také Vás jistě zaujme sýr Lacey Swiss typu ementál, s charakteristickou sladkou chutí a krajkovou strukturou, nebo jemný a mírně slaný sýr Havarti vyráběný v Estonsku. Máte rádi lahodný Čedar?  V naší nabídce rozhodně nechybí! Můžeme Vám také nabídnout tradiční a nejoblíbenější sýr ve Finsku – Oltermanni.

Vyberte si z několika druhů polotvrdých sýrů z Litvy, Lotyšska, Estonska a Finska. Dopřejte si exkluzivní chuť a jemnou strukturu. Polotvrdé sýry se báječně hodí k vínům a do studené nebo teplé kuchyně.

Sýry
Sýry

Čerstvé sýry

Jedinečná uzená mozzarella a sýrové tyčinky pro děti

Součástí našeho sortimentu sýrů je také uzená mozzarella, vyrobená lotyšskými sýrařskými mistry ve společnosti Smiltenes Piens. Ti ji udí na olšovém dřevě, díky čemuž zůstává déle čerstvá a dobře se taví. Uzená mozzarella je klasický nezrající sýr, jemné lahodné chuti a málo solený. Skvěle chutná s čerstvými bylinkami a pestem, na grilu nebo jako nádivka v pečených cuketách či lilcích.

Dětem i dospělým jistě zachutnají mozzarellové tyčinky Pik-Nik. Každá tyčinka je balena samostatně a obsahuje sklenici mléka.

Měkké sýry

Ručně vyráběný sýr s modrou plísní

V našem sortimentu pro Vás máme vynikající měkký zrající sýr Memel Blue. Jedná se o ručně vyráběný sýr s modrou plísní Peniicillium roqueforti. Doba zrání sýru je 6 až 8 týdnů za zvláštních podmínek, které umožňují růst kultury modré plísně. Sýr Memel Blue poznáte podle výrazně modrého žilkování. Je pojmenován podle německého názvu litevského města Klaipéda. Memel Blue získal ocenění na mezinárodní výstavě Agrobalt a bronzovou medaili na výstavě World Food.

Memel Blue Vás zaujme svou typickou chutí. Je vhodný nakrájený na plátky k bílým vínům či doplněný o ovoce či ořechy.

Sýry
Sýry

Tavené sýry

Snadno roztíratelné tavené sýry

Vyberte si z naší nabídky lahodných tavených sýrů. V sortimentu máme Tavený sýr s tvrdým sýrem Džiguas, který je vhodný pro vegetariány. Jedná se o chuťově výrazný sýr s přidaným tvrdým sýrem Džiguas, jenž sýrovou chuť ještě zvýrazňuje. Sýry Žemaitijos jsou vyrobeny z kvalitního mléka a sýrů, jsou snadno roztíratelné a svou vůní Vám připomenou dětství.

Máte-li rádi sýry s houbami, vyzkoušejte z našeho sortimentu Tavený sýr s houbami. Tento sýr je jemný, smetanový s chutí opravdových hříbků čerstvě nasbíraných v lese. Skvěle se hodí do polévek, omáček a pro studenou kuchyni.

Katalogy

ke stažení 

Vyberte si kvalitní sýr z našeho katalogu

V našem katalogu naleznete kompletní nabídku exkluzivních sýrů z Litvy, Lotyšska, Estonska a Finska, včetně podrobných informací ke každému výrobku. Vyberte si z našeho širokého sortimentu vysoce kvalitních a lahodných sýrů!

Vše, co potřebujete vědět o dodávaných sýrech

Další sortiment ke stažení

AGLO Trading s.r.o.

Velkoobchod masa, sýrů, uzeniny

Váš výhradní dodavatel exkluzivních potravin z Pobaltí, Finska, Španělska a Francie. 

Dovážíme vám špičkovou kvalitu!

Kodaňská 1441/46

101 00 Praha 10 - Vršovice

IČ:  257 57 709  DIČ:  CZ25757709

  • Všechna práva vyhrazena - AGLO Trading, s.r.o.